fbpx

Folytatom az influenza és megfázás megelőzésének témáját. 🙂

Még néhány recept, amit kipróbálhatsz. 🙂

Az illóolajok tulajdonképpen a növényből kivont esszenciák, ezért rendkívül erősek tudnak lenni. Sokkal erősebbek, mint a gyógyteák. A jó minőségű illóolaj ugyan belsőleg is használható, de szakember felügyelete nélkül ne nyeld le! Különös tekintettel a boltban kapható illóolajokra! Majd ezekről a kérdésekről hamarosan fogok még írni.

Aromavizek, gyógyfüvek

A Kakukkfű, Szurokfű és Oregánó antibiotikus hatású fűszer és gyógynövények. Megihatod a teájukat is, de inhalálást is végezhetsz. Megelőzésképpen már most el is kezdheted a tea ivását. 🙂

 Ha nagyobb a gond, akkor az inhalálással vagy a fürdővel is kiegészítheted.

Inhalálásnál felforralunk egy csapott evőkanál fűszert és inhalálunk vele. De az elkészített teavizet leszűrve a fürdővizedbe is belerakhatod és kb. 20 percig ücsöröghetsz a jó forró fürdőben.

Lehet, hogy még nem ismerkedtél meg az aromavizekkel. Az aromavizek az illóolajok kinyerésének folyamatában keletkeznek, mintegy melléktermékei a folyamatnak és tulajdonképpen az illóolajok homeopátiás formái, ezért fogyaszthatóak is. Fantasztikusak! Én rendszeresen iszom például a Damaszkuszi rózsa vizét, a citromfű vizét és a levendulát, de az olasz szalmagyopárt is.

Pici gyerekeknek, 6-7 éves korig inkább párologtatásra vagy forró fürdőbe javasolt. Ők ne igyanak belőle!

Az aromavíz használata rendkívül egyszerű, de ha nincs kéznél, akkor a gyógyteák is nagyon jók tudnak lenni. Gyerekeknél pl Echinacea.

Ha van otthon kakukkfű teád, a bükki füvesember, Szabó Gyuri bácsi a piciknek a következőt javasolja:

Gyerekeknek immunerősítés

6 éves korig Gyuri bácsi általános immunerősítést javasol kakukkfüves fürdővel. 3 naponta kell a gyermeket kakukkfüves fürdőben fürdetni. Nagy kád esetén 3 l kakukkfű teát kell önteni a fürdővízhez, és a gyermek 20 percet tartózkodjon a vízben. Ha még kis kádban fürdik, akkor egy kis gézzacskóba kell tenni egy púpos evőkanálnyi teafüvet, ezt a fürdővizéhez. A gyerekeknek tágabbak a pórusaik, így a tea és a kakukkfű illóolaja a bőrön keresztül is beszívódik.”

Forrás: A bükki füvesember gyógynövényei

A Szabó Gyuri bácsi honlapján találhatók ezek a teák.

oreganoA fenti módszer aromavízzel úgy néz ki, hogy egy teáskanálnyit kell a kisgyerek fürdővizébe tenni. Ez nagyon egyszerű, mert nem kell főzőcskézni.

Felnőttek belsőleg is használhatják: adagja 1 l vízben 1 evőkanál. Meg kell inni több részre elosztva napközben.

Ezt csak kúraszerűen szabad inni, maximum 21 napig úgy, hogy 5 napig szeded, utána két nap szünetet tartasz. Utána abba kell hagyni!!! De ha közben jobban leszel, meggyógyulsz, akkor megszakíthatod a kúrát.

 A 200 ml üveg igen sokáig kitart, mivel egyszerre csak keveset kell belőle használni.

A levegő tisztítását végezhetjük citrom, teafa, erdei fenyő, eukaliptusz illóolajok párologtatásával. Allergiás tünetekre figyelj oda, ha allergiás vagy valamelyikre, akkor ne használd.

Itt is figyelni kell a kisgyermekekre! Nekik inkább maradjon a citrom, a teafa, a mandarin.

Nagyon jó a gyógynövényes sófürdő is. 1 kád vízben 1 kg tiszta só, tengeri só. Ehhez készíthetünk gyógynövény főzetet például a kakukkfűből, szurokfűből.

A honlapom jobb oldalán találsz egy Ajándék anyagot, abban pontosan leírtam, hogy miként csinálhatsz sófürdőt. Ha kíváncsi vagy rá onnan letöltheted.

Citromos víz, almaecetes víz

Reggelente egy pohár langyos citromos víz friss citromból.

Bio almaecetes víz. Kb. 1 literbe egy evőkanál, de lehet több is. (Ez sem drága. Egy üveg kb. 700 Ft körül van és az szerintem egy egész szezonban kitart).

Izzasztásra, köhögésre nagyon jó még a bodza és a hárs tea.

fokhagyma

Fokhagymás talpkence

2 evőkanál fokhagyma, 2 evőkanál kókuszolaj/zsír, 2 evőkanál olivaolaj. Ezeket jól össze kell turmixolni és betenni egy jól zárható üvegbe. Este kell kenni vele a talpat és ráhúzni egy olyan zoknit, amit nem sajnálunk. (Szerintem a talpra tehető egy műanyag fólia is és aztán rá a zoknit.)

Apiterápiás termékek.

Ez nem csak a mézről szól, hanem minden termékről, amit a méhek szorgosan gyártanak. Virágpor, propolisz, stb. A piacon a mézesnél lehet kapni. Figyelem! Allergizálhat, ezért először csak keveset vegyünk be, és ha egy-két napig nincs allergiás tünet, folytathatjuk.

 D-vitamin, C-vitamin

Ami még nagyon általános ilyenkor a C-vitamin kúraszerű alkalmazása akár 500-1000 mg/nap felnőtteknek (lehet aszkorbinsavat is kapni a gyógyszertárban), valamint a D-vitamin fogyasztása, amíg nem süt sok nap. Ezt megkonzultálhatod a házi orvosoddal. Én is azt tettem, sőt a gyermekorvossal is megbeszéltem és mindenki javasolta.

FIGYELEM! Minden amit itt leírtam saját tapasztalataimon alapul. Semmiképpen nem helyettesíti az orvosi kezelést és vizsgálatokat. De jó kiegészítés lehet!

Az allergiás tünetekre minden fent felsorolt termék, gyógynövény, anyag tekintetében figyelni kell. Allergiás tünetek esetén orvoshoz kell fordulni! Ha nem tudod, hogy valamire allergiás vagy-e, akkor először konzultálj az orvossal, hogy ezt miként tudod kiküszöbölni.

 Azt figyeltem meg, hogy az immunerősítés hosszú távú munka, de megéri. Rengeteg recept van. Válasz ki azt, amelyik számodra szimpatikus és megvalósítható. És ha mégis elkapod a betegséget, de folyamatosan szedsz természetes és egyszerű szereket, könnyebben túl vagy rajta.

 Ha nem fektetsz hangsúlyt a megelőzésre és már csak akkor kezded kezelni a betegséget, amikor benne vagy, ne várj csodákat.

 Azonban ne is zárd ki a csodákat az életedből!

 Mindenkinek más válik be. 🙂

 Szeretettel, Réka

 Amiről még ez a honlap szól. Katt ide: Köszöntelek A Lélek Illata honlapján!