Mostanában tévedtem egy kedves hölgy blogjára, akinek bőrproblémái voltak, de elkezdett utánanézni a kozmetikumok beltartalmának és önerőből kikúrálta magát. Szerintem, ez nagyon jó dolog.
Volt azonban az egyik videóban néhány érdekes megjegyzés, amit fontosnak tartok pontosítani. Nem írom le a megjegyzést, mert nem szeretném, hogy rögződjön benned. Így is csodálatra méltónak tartom azt a lelkesedést és kitartást, amivel ez a fiatal lány rendelkezik, hiszen neki ez nagy probléma volt.
A téma a fahéj és a paprika (chili, cayenne bors,…) a cellulit ellen. Ez a két növény, melyekből illóolajat és különböző kivonatokat, macerátumokat készítenek, ugyanis ezek hatóanyaga fokozza a vérkeringést és ezáltal a salakanyagok elszállítását is segíti. Ez eddig szuper hír.
Csakhogy ezek a hatóanyagok, sajnos, allergizálhatnak is. A fahéj fő hatóanyaga a fahéjaldehid, paprikáé a kapszaicin.
A fahéjaldehidet potenciális allergénnek tartják, míg a kapszaicint kevésbé, ezért szeretik a kozmetikusok inkább a paprikaolajat használni. Az allergiás reakciót minden esetben tesztelni kell először bőrön. Általában csuklóra, könyökhajlatra szokták cseppenteni és megvárják a reakciót. Ha nem történik, semmi, akkor előírásoknak megfelelően lehet alkalmazni.
Az allergiás reakciókat két fő csoportba osztják a kutatók:
- irritáló hatás és
- allergiát kiváltó hatás.
Az irritáló hatás hatóanyag koncentráció függő, tehát némi higítással megoldható a megszüntetése.
Allergiás hatás esetén azonban valószínűleg nem tudod alkalmazni a szert a későbbiekben sem.
Forrás: Christine Carson, Research Associate, University of Western Australia
A fahéjaldehidről nagyon fontos még tudni, hogy az egy maró hatású anyag is egyben, tehát a fahéjat bőrre tisztán TILOS kenni!!! Bőrön csak növényi olajban szabad használni, megfelelő higításban és bőrtesztet kell végezni előtte!
Ezért mondják az aromaterápiában sokszor, hogy a kevesebb, több!
Azt is tudnod kell, hogy a cellulit elleni harcban ezeket a szereket főleg a vérkeringés fokozása, a zsírbontás miatt használják, tehát helyileg bőrpírt okozhatnak. Azonban ez elmúlik. Szembe semmiképpen ne kerüljön!
Itt találsz még olyan illóolajokat és aromavizet, melyeket szintén cellulitis-re használunk:
Illatos, szép napot kívánok!
Kökény Réka
szemléletfejlesztő aromaterapeuta
alelekillata.hu szerkesztője
Itt kérdezhetsz:
Hiba: Kapcsolatfelvételi űrlap nem található.